Blog

Fizjoterapia i rehabilitacja

Adres

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7–19 do
przychodni FIZJOPUNKT

Ostrobramska 101, Warszawa

Telefon

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę zadzwoń pod numer telefonu:

665 030 702

22 465 66 63

Email

Możesz też wysłać nam wiadomość email, na pewno skontaktujemy się z Tobą:

rejestracja@fizjopunkt.pl

Fizjoterapia i rehabilitacja Gocław Warszawa

Fizjoterapia i rehabilitacja to skuteczne metody leczenia, które stosuje się wobec Pacjentów z różnymi schorzeniami, kontuzjami i problemami zdrowotnymi. Wpływają korzystnie na utrzymanie, rozwinięcie oraz przywrócenie zdolności ruchowych. Fizjoterapia polega na wykorzystaniu w celach leczniczych ruchu oraz innych czynników fizycznych, z jakimi mamy do czynienia w naturze. Składa się z dwóch elementarnych działów: kinezyterapii, w której to podstawowym czynnikiem jest ruch oraz z fizykoterapii, która wykorzystuje w terapii inne niż ruch czynniki fizyczne, a więc zabiegi fizykalne. Celem fizjoterapii jest znaczna poprawa sprawności ruchowej i siły organizmu, złagodzenie dolegliwości bólowych oraz przywrócenie sprawności fizycznej. Dostarcza organizmowi Pacjenta konkretnych bodźców, które pomagają w walce z bólem lub minimalizowaniu obrzęków.

Wszystko to umożliwia poprawę codziennego funkcjonowania, a także wznowienie codziennych czynności, w tym pracy, szkoły, aktywności sportowych, zajęć rekreacyjnych itp. Likwiduje skutki choroby, bądź też łagodzi procesy chorobowe oraz ich następstwa, zapobiega im i przywraca sprawność w ciągu całego życia. Fizjoterapeuta, który prowadzi terapię, pracuje z niepoprawnie funkcjonującymi lub uszkodzonymi częściami ciała Pacjenta, np. kręgosłupem, stawami, mięśniami itd. Rehabilitacja to całokształt działań podejmowanych w celu przywrócenia pacjentowi pełnej sprawności. Umożliwia Pacjentom przywrócenie ogólnej sprawności fizycznej, psychicznej i społecznej. Jest skierowana przede wszystkim do osób, które zostały wykluczone z życia społecznego, codziennego funkcjonowania np. w wyniku wypadku samochodowego, kontuzji, choroby, czy też powikłań na skutek różnych jednostek chorobowych. Działania, które podejmowane są przez rehabilitantów mają na celu dostarczenie bodźców, tj. działań z zakresu fizjoterapii, stymulujące określone tkanki. Mają one pobudzić je do normalnego i prawidłowego funkcjonowania.

Poszukujesz rehabilitacji i fizjoterapii w Warszawie na osiedlu Gocław? Jesteś w doskonałym miejscu! W Fizjo Punkt tworzymy zgrany zespół specjalistów - fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Przeprowadzamy wieloetapową i skuteczną rehabilitację, opartą na wieloletnim doświadczeniu rehabilitanta. Problem dotyczy Ciebie? Zapraszamy do kontaktu! Fizjoterapia, rehabilitacja Warszawa Gocław.

FIZJOPUNKT: GOCŁAW WARSZAWA - rehabilitacja i fizjoterapia dla dorosłych i dzieci