Blog

Kinesiotaping plastry

Adres

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7–19 do
przychodni FIZJOPUNKT

Ostrobramska 101, Warszawa

Telefon

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę zadzwoń pod numer telefonu:

665 030 702

22 465 66 63

Email

Możesz też wysłać nam wiadomość email, na pewno skontaktujemy się z Tobą:

rejestracja@fizjopunkt.pl

Kinesiotaping to popularna i skuteczna metoda oklejania chorych miejsc specjalnymi plastrami, inaczej nazywana tapingiem. Wykorzystywana jest przez fizjoterapeutów i ortopedów podczas terapii różnych schorzeń. Plastry te wykonywane są z profesjonalnej wysoko gatunkowej bawełny w połączeniu z lycrą i dobrze działającym klejem medycznym, który układany jest w sposób falisty. Mają grubość, ciężar i rozciągliwość w około 130-140% zbliżoną do ludzkiej skóry, dzięki czemu można osiągnąć doskonałe rezultaty lecznicze. Plastry wytwarzają specjalne pofałdowania powierzchni, co zdecydowanie zwiększa przestrzeń znajdującą się pomiędzy skórą właściwą, a powięzią. Dzięki temu dochodzi do poprawienia mikrokrążenia krwi, limfy, a także do aktywowania procesu samoleczenia. Skóra staje się bardziej naciągnięta, sprężysta, dochodzi do poprawy mikrokrążenia, przepływu limfy wspomagającej wchłanianie się krwiaków, obrzęków, a także do zminimalizowania stanów zapalnych. Metoda kinesiotapingu oddziałuje na receptory zlokalizowane w skórze i jest całkowicie bezbolesna. W dodatku ma pozytywny wpływ na pracę mięśni i stawów. Wykorzystywana jest w leczeniu bólu kręgosłupa, barku, kolan, w bólach pojawiających się w okolicy przyczepów, w miejscach po różnego rodzaju kontuzjach i urazach, po operacjach, w korekcji wad postawy, a także przy niektórych problemach z oddychaniem i zaburzeniach. Poszukujesz gabinetu fizjoterapeutycznego, w którym prowadzone jest leczenie z wykorzystaniem kinesiotapingu w Warszawie Pradze?

Zapraszamy do Fizjo Punkt! Jesteśmy fizjoterapeutami z wieloletnim doświadczeniem w leczeniu pacjentów z różnymi problemami układu ruchu, dolegliwościami ortopedycznymi i neurologicznymi. Leczymy różne jednostki chorobowe, a także pomagamy w problemach po wypadkach, stosując skuteczną metodę leczenia kinesiotaping.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą kinesiotaping Warszawa Praga. Masz pytania związane z ofertą? Zadzwoń, a chętnie na nie odpowiemy.