Blog

Fizjoterapia, rehabilitacja, fizykoterapia

Adres

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7–19 do
przychodni FIZJOPUNKT

Ostrobramska 101, Warszawa

Telefon

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę zadzwoń pod numer telefonu:

665 030 702

22 465 66 63

Email

Możesz też wysłać nam wiadomość email, na pewno skontaktujemy się z Tobą:

rejestracja@fizjopunkt.pl

FIZJOPUNKT WARSZAWA - rehabilitacja i fizjoterapia dla dorosłych i dzieci

Szukasz fizjoterapii, fizykoterapii i rehabilitacji w Kamionce? Jesteś w dobrym miejscu! W FizjoPunkt stanowimy zgrany i doświadczony zespół specjalistów - fizjoterapeutów z wieloletnim doświadczeniem zawodowym.
Fizjoterapia jest branżą medyczną, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom i uszkodzeniom układu ruchu. Fizjoterapia to kompleksowy proces, który polega na wykorzystywaniu różnego rodzaju technik i procedur, takich jak masaż, ćwiczenia, terapia manualna czy elektroterapia. Celem fizjoterapii jest przywrócenie pacjentom pełnej sprawności fizycznej poprzez poprawę ich siły i elastyczności mięśni oraz koordynacji ruchowej. Zadaniem fizjoterapeuty jest także edukowanie pacjentów w zakresie prawidłowej postawy i zachowania w codziennych sytuacjach, co może przyczynić się do zapobiegania ponownego wystąpienia dolegliwości w przyszłości.

Fizjoterapia polega na tym, aby pomóc pacjentowi wrócić do zdrowia przy zastosowaniu w celach leczniczych ruchu oraz innych czynników, które występują w naturze. Fizjoterapia dzieli się na dwa działy. Pierwszym z nich jest kinezyterapia. Pacjentowi zalecane są takie zajęcia, w których główną rolę odgrywa ruch. W przypadku fizykoterapii mamy natomiast do czynienia z czynnikami innymi niż ruch. Ćwiczenia, w których bierze udział osoba poddająca się takiej terapii są nazywane zabiegami fizykalnymi. Celem konsultacji fizjoterapeutycznych jest poprawa stanu zdrowia pacjenta w takim stopniu, jaki można osiągnąć w danym przypadku. Czasem będzie to całkowity powrót do zdrowia. Innym razem uda się przywrócić osobę poddającą się terapii do stanu, w którym będzie ona mogła wykonywać proste czynności. Nie będzie jednak możliwe prowadzenie takiego trybu życia, jak przed wystąpieniem choroby lub wypadkiem. Specjalista zawsze stara się zrobić to, co może, aby pomóc osobie zgłaszającej się na konsultacje fizjoterapeutyczne. Są one oferowane w wielu przychodniach w Warszawie. Jedną z nich jest ta o nazwie FizjoPunkt. Pracujący tutaj specjaliści skutecznie pomogli już wielu osobom. Kto powinien umówić się na wizytę w gabinecie fizjoterapeuty? Z pewnością powinni o tym pomyśleć ci, którzy mają problemy z oddychaniem. Należy tutaj wymienić osoby cierpiące na astmę. Wizyta w przychodni oferującej konsultacje fizjoterapeutyczne jest też wskazana ludziom zmagającym się ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Jesteś mieszkańcem Warszawy lub jej bliskich okolic? Występują u Ciebie takie dolegliwości, jak bóle pleców i zapalenie stawów? Również powinieneś rozważyć kontakt z lekarzem. Nie należy ignorować bólu. Może to doprowadzić do jeszcze większych problemów ze zdrowiem. Przychodnia o nazwie FizjoPunkt zaprasza na swoją stronę internetową w celu zapoznania się z ofertą placówki. Specjaliści, z którymi współpracuje skutecznie pomogli już wielu osobom nawet w trudnych przypadkach. Masz pytania? Zadzwoń, aby uzyskać więcej informacji.