Blog

Konsultacje

Adres

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7–19 do
przychodni FIZJOPUNKT

Ostrobramska 101, Warszawa

Telefon

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę zadzwoń pod numer telefonu:

665 030 702

22 465 66 63

Email

Możesz też wysłać nam wiadomość email, na pewno skontaktujemy się z Tobą:

rejestracja@fizjopunkt.pl

Fizjoterapia jest istotną częścią procesu rehabilitacji. Często jednak używa się tych terminów zamiennie, co nie do końca odzwierciedla ich znaczenie. Głównym celem fizjoterapeuty jest przywrócenie pacjenta do stanu sprawności, jaki miał przed urazem lub chorobą, która doprowadziła do problemów zdrowotnych. Niestety nie zawsze udaje się osiągnąć pełną regenerację. W takich przypadkach celem jest maksymalne poprawienie sprawności, jakie tylko jest to możliwe w danej sytuacji.

W przeszłości fizjoterapeuta mógł być osobą z krótkim kursem masażu. Obecnie jednak wymaga się wykształcenia medycznego, by legalnie wykonywać ten zawód. Ważne jest, aby uważać na osoby podszywające się pod specjalistów, szczególnie gdy trafia się na atrakcyjne oferty w Internecie.

Kto powinien skorzystać z pomocy fizjoterapeuty? Osoby, które przeszły udar, cierpią na astmę, borykają się z bólem kręgosłupa lub doznały kontuzji sportowej. Przed rozpoczęciem działań specjalista przeprowadza konsultacje fizjoterapeutyczne, aby poznać stan zdrowia pacjenta i jego dolegliwości. Na podstawie tych informacji podejmowane są odpowiednie działania mające na celu poprawę stanu zdrowia. Jeśli potrzebujesz konsultacji fizjoterapeutycznych, odwiedź stronę internetową przychodni Fizjo Punkt i umów się na wizytę w gabinecie specjalisty.