Blog

Fizjoterapia kolana koślawe u dzieci

Adres

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7–19 do
przychodni FIZJOPUNKT

Ostrobramska 101, Warszawa

Telefon

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę zadzwoń pod numer telefonu:

665 030 702

22 465 66 63

Email

Możesz też wysłać nam wiadomość email, na pewno skontaktujemy się z Tobą:

rejestracja@fizjopunkt.pl

Kolana koślawe to jedno z zaburzeń osi kończyny dolnej, które może wystąpić u pacjentów w wieku rozwojowym, lecz również u dorosłych osób. Wada ta polega na tym, że kolana dziecka „uciekają” do środka, przez co całe kończyny dolne układają się w charakterystyczny sposób, przypominając literę X. Zwykle dzieci, u których występuje koślawość kolan, zmagają się także z koślawym ustawieniem pięt. Tego typu ustawienie kolan może być na pewnym etapie rozwoju procesem fizjologicznym, który następnie zanika. Jeśli zauważymy u dziecka taki objaw, nie należy go jednak bagatelizować. Najlepiej w takiej sytuacji skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutą, który zbada dziecko i określi, czy konieczne jest wdrożenie specjalnych ćwiczeń. Dzięki odpowiednio szybkiej reakcji rodzica i wprowadzeniu leczenia po konsultacji ze specjalistą możliwe będzie zapobiegnięcie negatywnym skutkom, takim jak ból i urazy kolan, które mogą wynikać z koślawości kolan.
Fizjopunkt to przychodnia, w której znajdziesz specjalistów z dziedziny fizjoterapia kolana koślawe u dzieci. Nasi specjaliści mają duże doświadczenie w pomocy pacjentom ortopedycznym oraz neurologicznym.

W Fizjopunkt prowadzimy zarówno terapię dzieci, jak i osób dorosłych dlatego, jeśli poszukujesz miejsca, gdzie przyjmują specjaliści z zakresu fizjoterapia kolana koślawe u dzieci, zapraszamy do naszej przychodni. Dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom będzie możliwa znaczna poprawa stanu kolan małego pacjenta, co zapobiegnie późniejszym przykrym skutkom schorzenia, jakim są kolana koślawe.