Blog

Fizjoterapia dzieci

Posiadamy duże doświadczenie w pracy z pacjentami neurologicznymi i ortopedycznymi. Pracujemy z dziećmi i dorosłymi zarówno zaraz po urazie, jak i w stanach przewlekłych.

Fizjoterapia dla dzieci wspiera kompleksowo ich rozwój, koncentrując się na diagnostyce i terapii najmłodszych z zaburzeniami napięcia mięśniowego, asymetrią ułożenia ciała, zaburzeniami ortopedycznymi i zaburzeniami neurologicznymi. Wspiera również właściwy rozwój sensoryczny i psychoruchowy u zdrowych dzieci. Fizjoterapia dziecięca rozpoczyna się zazwyczaj od konsultacji fizjoterapeuty dziecięcego opartej na ocenie funkcjonalnej dziecka. Fizjoterapeuta dokonuje obserwacji ruchów, ułożenia ciała, napięć mięśniowych oraz wszelkich zmian w trakcie wykonywania różnych czynności.

Prowadzimy fizjoterapię dzieci i młodzieży w problemach:

neurologicznych:
niska punktacja Apgar, niedotlenienie, zamartwica, wylewy okołokomorowe
mózgowe porażenie dziecięce
przepukliny oponowo-rdzeniowe
artrogrypoza
alkoholowy zespół płodowy FAS
asymetria
porażenie nerwu twarzowego
niedowłady
zaburzenia ośrodkowej koordynacji nerwowej
chód na palcach
asymetria ułożeniowa, problemy z podwyższonym lub obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego
okołoporodowe uszkodzenie splotu ramiennego
rdzeniowy zanik mięśni SMA

kostno – mięśniowych:
kręcz szyi, asymetra
osłabione mięśnie szyi i karku
łamliwość kości
wady postawy — skolioza, choroba Scheuermana, kolana koślawe oraz stopy płasko-koślawe
po wypadkach i urazach (np. komunikacyjnych)
po operacjach ortopedycznych
z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych
z bólami głowy pochodzenia szyjnego

genetycznych:
zespół Downa
dystrofia mięśniowa

W naszej ofercie znajdą Państwo również:
ocenę rozwoju niemowlęcia oraz instruktaże pielęgnacyjne.


Fizjoterapeuta dla dzieci Warszawa


Konsultacja fizjoterapeutyczna dedykowana jest dzieciom z problemami takimi jak: zaburzenia napięcia mięśniowego, opóźnienie rozwoju psychomotorycznego, występowanie różnego rodzaju wad wrodzonych, asymetria ułożenia ciała – kręcz szyi, a także dzieciom zdrowym w celu utrzymywania prawidłowego rozwoju. Szukasz profesjonalnego fizjoterapeuty dla dzieci w Warszawie? Jesteś w doskonałym miejscu! Fizjo Punkt prowadzi kompleksową fizjoterapię dla najmłodszych Pacjentów i młodzieży w problemach: neurologicznych tj. niska punktacja Apgar, niedotlenienie, zamartwica, wylewy okołokomorowe, mózgowe porażenie dziecięce, artrogrypoza, przepuklina oponowo-rdzeniowa, asymetria, alkoholowy zespół płodowy FAS, porażenie nerwu twarzowego, niedowłady, zaburzenia ośrodkowej koordynacji nerwowej, chód na palcach, asymetria ułożeniowa, problemy z podwyższonym lub obniżonym napięciem mięśniowym, opóźnienie rozwoju psycho-ruchowego, okołoporodowe uszkodzenie splotu ramiennego, rdzeniowy zanik mięśni SMA, kostno – mięśniowych: kręcz szyi, asymetra, osłabione mięśnie szyi i karku, łamliwość kości, wady postawy — skolioza, choroba Scheuermana, kolana koślawe oraz stopy płasko-koślawe, po wypadkach i urazach (np. komunikacyjnych), po operacjach ortopedycznych, z problemami w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, z bólami głowy pochodzenia szyjnego, genetycznych: zespół Downa i dystrofia mięśniowa. Twoje dziecko cierpi na którąś z tych dolegliwości? Zapraszamy do kontaktu!