Blog

Dyskopatia

Adres

Zapraszamy od poniedziałku do piątku w godzinach: 7–19 do
przychodni FIZJOPUNKT

Ostrobramska 101, Warszawa

Telefon

Jeśli masz pytania lub chcesz umówić się na wizytę zadzwoń pod numer telefonu:

665 030 702

22 465 66 63

Email

Możesz też wysłać nam wiadomość email, na pewno skontaktujemy się z Tobą:

rejestracja@fizjopunkt.pl

Dyskopatia rehabilitacja Warszawa

Dyskopatia to jedno z najczęściej występujących i diagnozowanych schorzeń kręgosłupa. Jest to zwyrodnienie, które obejmuje krążki międzykręgowe (potocznie nazywane kręgami), izolujące poszczególne trzony kręgów. Gwarantują one o wiele lepszą odporność na wstrząsy i uelastyczniają kręgosłup. Wraz ze starzeniem się organizmu i kolejnymi przeciążeniami, krążki te ulegają stopniowemu włóknieniu i deformują się, tracąc wytrzymałość i elastyczność. W momencie, gdy dochodzi do ich przemieszczenia się, jądro miażdżyste może doprowadzić do uciskania i podrażniania struktury kanału kręgowego, co prowadzi do ogromnego bólu. Dyskopatia zazwyczaj przebiega w sposób długotrwały z okresem zaostrzenia dolegliwości i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Dyskopatia bardzo często związana jest z brakiem dbałości o kręgosłup oraz z nadmiernym przeciążeniem kręgosłupa. Na występowanie dyskopatii w szczególności narażone są osoby, które wykonują pracę fizyczną związaną z podnoszeniem ciężkich przedmiotów, siedzącym trybem życia, bądź też doznały kontuzji lub poważnego urazu. Leczenie dyskopatii przebiega zachowawczo, co oznacza, że lekarz skupia się na łagodzeniu bólu u chorego. Gdy ból minie zalecana jest rehabilitacja ruchowa pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który dobierze odpowiedni zestaw ćwiczeń. Właściwie dostosowana rehabilitacja pomaga wzmocnić mięśnie pleców i mięśnie przykręgosłupowe, a także poprawiają wytrzymałość.

Cierpisz na dolegliwości bólowe związane z dyskopatią? Szukasz rehabilitacji w Warszawie? Sprawdź koniecznie placówkę Fizjo Med! Jest to gabinet, w którym doświadczeni specjaliści przeprowadzają skuteczną rehabilitację dyskopatii. Jesteśmy fizjoterapeutami z kilkunastoletnią praktyką zawodową.

Mamy duże doświadczenie w usprawnianiu pacjentów z różnymi dolegliwościami. Pracujemy z dziećmi i dorosłymi zarówno zaraz po urazie, jak i w stanach przewlekłych. Zapraszamy do kontaktu!