Masaż Kobido, inaczej nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy, jest to intensywny masaż twarzy, szyi i dekoltu, który pochodzi z Japonii. Kobido oznacza „stary sposób na piękno”, jego celem jest głębokie odżywienie skóry, rozluźnienie mięśni i powięzi, pobudzenie skóry do produkcji kolagenu i elastyny oraz relaks.
Efekty zabiegu:
Najczęściej zadawane pytania:
Trwalsze efekty masażu Kobido przynosi seria od 5.do nawet 15.zabiegów w konfiguracji – początkowo co tydzień (5-7 zabiegów), następnie co kilka miesięcy dla utrwalenia efektów.
Masaż Kobido składa się z kilku etapów, które polegają na szybkich i intensywnych ruchach, mogących na początku wywoływać odczucia na pograniczu dyskomfortu. Założeniem masażu jest jednak pobudzenie poszczególnych obszarów na twarzy, jest to w pełni bezpieczny i bezinwazyjny zabieg.
Wśród przeciwwskazań do masażu znalazły się przede wszystkim trądzik i inne ostre stany zapalne skóry twarzy, a także wykonane w ostatnim czasie:
- ekstrakcja zęba,
- botox, nici PDO oraz wypełniacze,
- mezoterapia,
- zabiegi laserowe.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony pacjenta.
Skutki masaży profesjonalnych widoczne są natychmiast.
Masaż i joga twarzy mogą znacznie poprawić jej wygląd. Efekty regularnie wykonywanego automasażu i ćwiczeń widać już po dwóch-trzech miesiącach.
Poddawanie się regularnym sesjom masażu Kobido, powoduje podniesienie się owalu twarzy i zmniejszenie napięcia mięśni, a w rezultacie spłycenie zmarszczek. Masaż poprawia też mikrokrążenie w strukturach skóry oraz pobudza ją do produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu odzyskuje ona jędrność i sprężystość.
Jak już wcześniej wspomnieliśmy, efekty masażu Kobido choć są widoczne już po pierwszej sesji, to jednak dość szybko znikają, jeżeli nie utrzymamy pewnej regularności w zabiegach. Dlatego należy powtarzać masaż raz, dwa razy w tygodniu i umówić się od razu na serię zabiegów (od 10-12 na początek). Po przeprowadzeniu tych sesji efekt zostanie utrzymany. Wtedy można pomyśleć o zmniejszeniu częstotliwości i zapisywać się rzadziej na zabieg.